GYIK

1. Más pályázatokkal is összevonható a támogatás?

Igen. A Mentsük meg a Földet együtt Alapítvány, a napelem, napelem energiatárolóval, napelem energiatárolóval hőszivattyúval, és energiatároló kivitelezéseket támogatja. Lehet készpénzből, hitelből, pályázatból megvalósított beruházás.

2. Miért csak egy cég vásárlóit támogatja?

A Mentsük meg a Földet együtt Alapítvány működése első évében a kuratóriumi döntés alapján a keretösszegből jelenleg csak egy cég vásárlóinak tud támogatást nyújtani. Következő években remélhetőleg több cég vásárlóit is támogatni tudja.

3. Az alapítványhoz való csatlakozásnál milyen mértékű adományt kérnek.

Az alapítvány nyitott, ahhoz bárki, aki az alapítvány céljával egyetért és az alapítvány részére vagyoni juttatást teljesít, csatlakozhat.

Az alapítvány javára tett adományozás önmagában alapítványi tagságot nem keletkeztet.

Az alapítványhoz csatlakozók az alapítói jogok gyakorlására nem jogosultak.

Az adomány mértékét az alapítvány nem határozhatja meg, az a csatlakozó egyéni döntése mennyi adománnyal támogatja az alapítvány tevékenységeit.